KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925383

nr 1392 5383

Erik Olsson Sanda

(1919-2006), Sverige

Oljemålning, Erik Olsson Sanda (1919-2006), "Kväll i Sanda". Signerad, daterad -67. Olja på pannå, 14x34 cm, yttermått inklusive ram: 27x47 cm

Erik Olsson Sanda, svensk bildkonstnär född 1919, död 2006.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 26 april 2021
kl 18:53:09

26/4 15:02:11 1      Vinnande bud

Erik Olsson Sanda

Läs mer om Erik Olsson Sanda